Myslíš si, že jsem hezká?

16. ledna 2014 v 22:31 | Říjnová |  Do you think I'm beautiful?
Po dlouhé době se tu zase ukazuju, zase s podívdkou. Víckrát už nebudu překládat nic, co jsem napřed napsala v angličtině, protože pak nejsem schopná to vyjádřit česky.
Pro většinu to je asi vytržený z kontextu a mně se to nechce vysvětlovat. Jestli to někomu dojde podle jmen, budiž. Kontext to nemá, protože lidi, pro který to bylo myšlený, ho nepotřebují.
Než mě někdo začne poučovat o tom, jaké jsou správné koncovky přídavných jmen a tvary bychom a tak podobně, ušetřete si to. Nesnáším, když je někde neformální dialog dvou kamarádů a jsou tam spisovný výrazy. Takhle se nikdo nebaví.
No nic.

Jen a Lana seděly na gauči v obýváku. Možná spíš ležely, než seděly. Obě dvě byly unavené. Dlouho se neviděly a Jen přijela za Lanou na návštěvu. Včerejší noc by se dala nazvat "bílá noc", protože když šly spát, sluníčko už pomalu vycházelo. Bylo tolik věcí, co musely dohnat. Dívaly se na filmy a povídaly a pily víno.


A teď tam prostě jen tak seděly s jídlem všude kolem, aby nemusely vstávat a dívaly se na další filmy.

"Jen, spíš?" Lana zašeptala a vypnula film, když viděla, že její kamarádka má zavřené oči.

"Co? Jasně, že ne!" Jen si promnula oči a posadila se.

"Možná bysme si měly jít na chvíli lehnout, nespaly jsme celou noc…"

"Ani náhodou! Jsem tady, abych byla s tebou a ne, abych to tu celý prospala!"

"A já jsem ráda, že tu jsi, ale jakej to má smysl, když vypadáme hrozně a jsme tak unavený, že se ani nemůžeme smát?"

"Nevypadáš hrozně. A pořád se můžu smát!" Jen se odmlčela a podívala se na Lanu, která vypadala opravdu unaveně. "Ale víš co, možná si můžeme jít lehnout spolu. Neztratíme čas a já ti můžu vyprávět všechny vtipný historky hned, jak mě napadnou a nehrozí, že je zase zapomenu."

"Je nějaká doba, kdy nemluvíš?" Lana vypadala pobaveně.

"Nejsem si jistá. Je? No tak! Bude to jako opravdový přespávací večírek! Jako puberťačky! Už jsme dělaly část s filmy, ale pořád nám chybí část s povídáním. Měly bysme si povídat v posteli, s jídlem, dokud jedna z nás neusne!" Jen najednou vypadala plná energie a chytila Lanu za ruku. Té nápad připadal vtipný.

"Jen, to je šílený!" Vypadala, že váhá, ale její oči se rozzářily.

"A co není! Půjdeme ke mně do pokoje, postel je dost velká pro obě a ty aspoň nebudeš mít nepořádek v ložnici. Jdi napřed a já donesu nějaký jídlo, vidím, že jsi už unavená. Slibuju, že si napřed odpočineme a povídat si budeme až potom!" Jen vstala a dívala se na Lanu svýma psíma očima.

"Jak si přeješ, konec konců jsi host," Lana se usmála a zvedla se, protože Jen už ji tahala za ruku.

Občas si Lana myslela, že Jen je jako malé dítě, ale na druhou stranu musela přiznat, že se jí líbí, jak se Jen dokáže nadchnout kvůli maličkostem.

Šla do pokoje tak, jak jí bylo řečeno, a plácla sebou na postel. Nikdy v tomhle pokoji vlastně nespala. Byl pro hosty, ona měla svou velkou a pohodlnou ložnici. Lehla si a zavřela oči. Byla už opravdu hodně unavená.

"Lano?" Jen zašeptala, a když neviděla žádný pohyb, potichu položila talíře s ovocem a sýrem a usmála se. Lana spala jako miminko a ona ji nechtěla vzbudit. Přetáhla přes ni deku, aby jí nebyla zima, protože na sobě měla jen tílko a tepláky na cvičení.

Jen si opatrně lehla vedle Lany a taky usnula.

Když se Lana vzbudila, venku už se stmívalo. Cítila se líp, ale věděla, že asi nevypadá moc dobře. Musela se smát. Kdyby ji teď viděli její fanoušci, asi už by si nemysleli, že je krásná. Stejně to nechápala. Občas si procházela všechny tweety, hlavně ty u fotek. Vždycky byla překvapená tím, co si její fanoušci myslí o jejím vzhledu. Samozřejmě věděla, že není ošklivá, ale ani si nemyslela, že by byla tak krásná, jak tvrdí její fanoušci.


"Jen? Můžu se tě na něco zeptat?"

"Hmm…" Jen zamumlala a otočila se k Laně. Oči měla pořád zavřené.

"Myslíš si, že jsem krásná?" Lany pohled opustil strop, aby se podívala na Jen. Cítila, že její otázka byla trochu hloupá. Teď si opravdu připadala jako puberťačka. Tak trochu doufala, že Jen pořádně nevnímala a ještě spala.

"Cože?" Vytřeštila oči. "Tohle je chyták?" Posadila se a zírala na Lanu.

"Proč by to měl být chyták?"

"Proto! Viděla ses někdy v zrcadle? Vlastně by ses ho mohla zeptat sama, však víš…" Jen se usmála, ale viděla Lany vážný výraz. "Jsi krásná! Což je docela zřejmý, jen tak mimochodem…"

Znova si lehla a pak se najednou otočila, aby se mohla dívat Laně do tváře.

"Stalo se něco, zatímco jsem spala?"

"Ne."

"Tak proč se na tohle ptáš?" Obočí měla u sebe, jak si Lanu měřila. Ta se dívala skrz strop někam do dálky.

"Jenom jsem přemýšlela o všem, co o mně fanoušci říkají… o všech těch komplimentech, o těch hezkých věcech, jak hezká a krásná jsem. Prostě si myslím, že to není pravda."

"Ty si nemyslíš, že jsi hezká? Lano, děláš si ze mě srandu?" Jen se opřela o loket, aby se mohla podívat Laně do očí.

"Ne. Myslím… myslím, že jsem. Nemyslím si, že bych byla ošklivá nebo tak něco. Jenom si nemyslím, že jsem tak úžasná, jak tvrdí."

Jen si povzdechla. "Fajn. Podívej se na mě a řekni tu věc se zrcadlem. No tak, řekni to."

"To je hloupý…"

"Ty jsi hloupá, když si nemyslíš, že jsi krásná. Prostě to řekni." Jen seděla v tureckém sedu a na tváři měla vážný výraz.

"Fajn. Zrcadlo, zrcadlo, kdo je na světě nejkrásnější?"

"Ty, má královno!" Jen se smála a tahala Lanu za ruku. "Vidíš, zrcadlo neumí lhát. Jsi krásná."

"Ty nejsi zrcadlo, všimla sis?"

"A s tebou není zábava. Jen jsem ti chtěla ukázat, že jsi nádherná ženská, Lano. Nemysli na to. Tvoji fanoušci mají pravdu, fakt." Jen se usmála a stiskla jí ruku.

"Řekněme, že ti možná začínám věřit. Můžeš mi říct, co přesně se ti na mě líbí? Co si myslíš, že je na mě hezkýho?" Lana se podívala Jen hluboko do očí a stiskla jí ruku.

Jen byla touhle žádostí trochu překvapena.

"Hm…to ti hned řeknu…" Dívala se na Lanu snad minutu, jako by skenovala celé její tělo a přemýšlela.

"Co se mi na tobě líbí, Lano? Hm, začnu s tvýma očima." Její hlas byl jemný. Dívaly se navzájem do očí a Jen pokračovala. "Máš tak krásně tmavý oči, tak hluboký, že se občas bojím, abych se v nich neutopila." Odmlčela se a Lany koutky se nepatrně zvedly v úsměvu.

"Líbí se mi tvoje vlasy," Jen natáhla ruku a zapletla svoje prsty do Laniných vlasů. "Líbí se mi ta barva a taky jak pěkně ti rámujou obličej," Jen si dál hrála s jejími vlasy a pokračovala, "líbí se mi, jak ti vlajou ve větru nebo když se rychle otočíš." Jen se usmála, zřejmě přemýšlela o nějaké konkrétní situaci.

"Líbí se mi tvoje rty," Jen se odmlčela, ruka jí zůstala ve vzduchu. Trvalo to jen okamžik, než pokračovala dál. "Líbí se mi tvoje jizva. Je fakt sexy, víš…" Jen se usmívala, jako kdyby o něčem snila. Nechala svoji ruku klesnout a dotkla se Laniný jizvy nad horním rtem. Cítila, jak se Lana zachvěla, když přejížděla prstem po tom malém místě. "Líbí se mi, co tvoje rty dělají, když mluvíš a když se směješ." Přejela Laně prstem po dolním rtu. "Líbí se mi, jak občas zkroutíš jazyk, když mluvíš nebo se směješ."

Jen zvedla hlavu a viděla, že Lana má zavřené oči. To pro ni bylo dobré znamení a rozhodla se pokračovat.

"Líbí se mi tvoje ruce. Já vím, zní to divně. Hlavně se mi líbí ten pohyb zápěstí, co děláš, když děláš nějaké kouzlo. Působí to hrozně přirozeně." Jen hladila Lanu po ruce, od lokte až k zápěstí a zase zpátky. Viděla, jak se Lana usmála, její oči ale dál zůstaly zavřené.

Její dech se prohloubil a Jen viděla, jak se její prsa zvedají nahoru a dolů. Na chvíli se ztratila v myšlenkách, než pokračovala dál.

"Líbí se mi tvoje pohyby, jak pohupuješ bokami, když jdeš." Jen vedla svoji ruku od pasu přes boky až na Lany stehno, jak nejdál dosáhla a zase zpátky, pomalu. Užívala si ten dotek konečky prstů.

Lana se pod těmi dotyky chvěla. Dýchala zhluboka a krátce, její rty byly pootevřené.

Jen se zhluboka nadechla.

"Líbí se mi tvoje prsa." Byl to spíš šepot než normální hlas, jako by se bála, že když promluví, zničí celý tento okamžik."Líbí se mi, jak tvoje prsa vypadají v kostýmech Zlé Královny." Jen prstem obkreslovala okraj tílka, co měla Lana na sobě, pomalu a zlehka, bála se, že by tohle všechno mohlo ve vteřině zmizet. "Já vím, já vím, jsou tam nějaký triky s těma výstřihama. Ale stejně je to dost rozptylující." Znělo to, jako by Jen mluvila víc sama k sobě než k Laně, když bezmyšlenkovitě přejížděla po výstřihu tílka. Občas jí prst vklouzl i pod okraj. Lany hrudník se zvedal a zase klesal v krátkých, rychlých pohybech.

Lana ležela v klidu, nechtěla se pohnout. Nechtěla, aby tohle skončilo. Moc se jí to líbilo. Ne jenom jí, ale i jejímu tělu. Její tělo odpovídalo na každý dotek. Cítila teplo, jak prochází jejím tělem a končí v každém nervovém zakončení.

"Taky se mi líbí tvoje prsa v Reginině košili. Asi se mi prostě líbí tvoje prsa, bez ohledu na to, co máš na sobě…" Jen povolila pěst, kterou nevědomky držela, jak se Lany dotýkala jen jedním prstem. Její dlaň se teď občas dotkla Laninýho prsa, jak pokračovala kroužení kolem jejího výstřihu.

Jen pozorovala Lany obličej. Ta otevřela oči. Jen přestala s veškerým pohybem a její ruka se teď tak nějak dotýkala Laninýho prsa. Najednou se bála, že udělala něco špatně. Podívala se Laně do očí. Očekávala, že tam uvidí zlost, možná i znechucení. Ale Lany pohled byl něžný a jediné, co tam mohla vidět, byla jakási láskyplná emoce, touha po něčem.
Vypadalo to jako celá věčnost, jenom se dívaly navzájem do očí, Jenina ruka pořád odpočívala na Lany prsu, Lany dech byl pořád krátký.

A pak Lana vydechla, sotva slyšitelně.


"Můžeš mě konečně políbit?"
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 music-germany music-germany | E-mail | Web | 16. ledna 2014 v 23:30 | Reagovat

Prima, to se mi moc libi ^^

2 Lucy Lucy | 17. ledna 2014 v 14:32 | Reagovat

Opravdu se ti povedla. Jak často píšeš povídky?

3 Říjnová Říjnová | Web | 17. ledna 2014 v 18:51 | Reagovat

[1]: Děkuju :)

[2]: Děkuju :) Nepíšu, kdysi jsem to zkoušela, ale nejde mi to. Tohle je třetí za poslední měsíc a už má i druhou kapitolu :D

4 Magdaléna Magdaléna | Web | 18. ledna 2014 v 16:43 | Reagovat

Could you finally kiss me? :D
.
Ze začáteční téměř pubertální povídky se vyklubaly sexy popisy... Docela překvapuješ.
.
/Too beautiful to be true/

5 Říjnová Říjnová | 18. ledna 2014 v 20:24 | Reagovat

[4]: Mám to trochu jinak ;) překlad není nikdy doslovný.

Překvapuju? Napsala jsem i povídku, která nemá děj a je to jen sex....

6 Magdaléna Magdaléna | Web | 19. ledna 2014 v 9:55 | Reagovat

[5]: :) Tak pak nevím, a vlastně je to fuk :D
Lyrický sex by mě překvapil asi míň.

7 Říjnová Říjnová | 20. ledna 2014 v 12:54 | Reagovat

[6]: Nevím, co je na tom tak překvapujícího. Asi působím jako puťka :D
Lyrický sex to teda není. Je to sex při pečení dortu :D Ale zveřejňovat to tady nebudu, na blog.cz to jaksi nepatří :D

8 Jane Jane | E-mail | Web | 21. ledna 2014 v 22:24 | Reagovat

Líbí se mi :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama