Love always wins

8. listopadu 2013 v 17:45 | Říjnová |  Ten náš duhový svět
Žít život ve lži a zavděčit se všem, ale být nešťastná, nebo říct pravdu a být nenáviděná a odsuzovaná (nebo rovnou odsouzená)?Mám tady krátké video. Nepřináší žádné nové informace, je spíš k zamyšlení. Týká se zimní olympiády v Rusku. Nikomu asi neušel absurdní zákon, který tam začal platit letos v červenci. Tzv. "anti-gay zákon". Týká se propagace netradičního sexuálního chování v médiích a na internetu, protože to ohrožuje mravní vývoj mládeže a musí to být zakázáno. A když neuposlechnete, budete potrestáni. Pokud jste Rus, můžete zaplatit pokutu ve výši až 1 milionu rublů, což je asi 650 tisíc Kč. Cizinci můžou být uvězněni a vyhoštěni. Není divu, že některé celebrity či sportovci odmítají do země jet. Dost zajímavý mi přijde fakt, že pro přijetí zákona hlasovali všichni poslanci. Nikdo, nikdo nebyl proti. Tak mě napadá, jestli to je tak doopravdy, nebo to někoho něco stálo...

Ale možná si to fakt myslí. Protože více než 40% Rusů si myslí, že homosexualita by měla být trestná. Každý rok přibývají útoky na LGBT komunitu. Násilí se stupňuje. Je to dost smutné. Ve většině zemích, kde se toto téma řeší (mám na mysli ty vyspělejší země) to je naopak. Násilí ustupuje. Lidi jsou vzdělanější, tolerantnější. Musím říct, že jsem si myslela, že to s Ruskem není "tak špatný". Že tam nějaká osvěta taky je a že ta země, i když třeba pomaleji, postupuje dopředu. Asi jsem se spletla, protože jsem v tomhle ohledu dost naivní.

Docela mě překvapila jedna věc. Narazila jsem na článek o 17ti leté Rusce, která potřebovala peníze a tak vydražila své panenství. Vydražila v přepočtu něco málo přes půl milionu. Vyhrál jakýsi gynekolog, vše se odehraje v hotelu, slečna má dokonce i potvrzení od gynekologa. Nejhorší na tom všem je, že policie na tom neshledala nic špatnýho. Nejedná se prý o prostituci, nejde o trestný čin, ani o přestupek. Tak co to je za logiku?! Slečna, která ještě není ani plnoletá, prodává své tělo. To je v pořádku. Ale když se mají rádi dva lidé stejného pohlaví nebo je někdo transexuál, tak je to špatně? Už jenom to, kdybych hlásila rovnost v lásce všem, bude to naprosto špatně. Není to trochu zvrácený?

Ale to jsem odbočila. Článek o tom, proč se Putin zaměřil na tohle, jelikož se mu země rozpadá pod rukama, najdete na stránkách časopisu Lui.

Podívejte se na video. Stačí, když se budete jenom dívat....


Vracím se k otázce na začátku. Lež, nebo pravda? Já si tady hraju na hrdinku, protože vím, že se mi v podstatě nemůže nic stát a kdyby přece, lidi se za mě postaví. Jenže mám pud sebezáchovy (teda, většinou) a nepředhodila bych sama sebe do lví klece. Kdybych se někdy měla dostat do Ruska (a nebo Indie nebo do jakékoliv podobné země), budu asi držet hubu a krok. Sundala bych jakékoliv duhové či jiné placky, srdíčko na řetízku bych nechala doma. Možná to je srabáctví, ale nestálo by mi to za nějaký fyzický útok. Ale je pravda, že takhle z domu se mi to pěkně kecá. Bydlet tam, možná bych byla taky bojovná.

Kdybyste chtěli, můžete podepsat petici. Možná teď ničemu nepomůže, třeba za pár let bude nějaká změna, ale můžu mít aspoň dobrý pocit, že jsem se o něco pokusila.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 mengano mengano | E-mail | Web | 11. listopadu 2013 v 9:43 | Reagovat

Samozřejmě, že první odpověď na tvou otázku je "pravda". Jenže je tam přesně to jenže, o kterém píšeš dál. Snadno se vedou řeči, když se člověku nemůže nic stát. Nechat se za pravdu zavřít je o hodně těžší.
Ale slušní lidé by neměli mlčet a měli by dát najevo, že tohle Putinovi a té jeho bandě neprojde. Ovšem otázka je, jak moc to Putina zajímá. :-?

2 Freddie Freddie | 16. listopadu 2013 v 22:05 | Reagovat

Jsem znechucená, zklamaná a všechno. Chtěla jsem jet do Ruska, ale teď abych se bála, že mě ještě vyhostí protože miluji toho koho miluji. Protože kašlu na to, co ostatní považují za normální. Protože nemám duhu jen na triku ale i v srdci...

Na tvou otázku... Pravda. Ale nevychloubala bych se s tím... Jen bych nelhala

3 pan Nedostižný pan Nedostižný | Web | 26. listopadu 2013 v 17:41 | Reagovat

tohleto je velké téma a já celou tu zem za tohle odsuzuju. Je tam největší rozdíl mezi bohatými a chudými a celkové mi Rusové-přistěhovalci dost vadí. Nejsem rasista, Vietnamci jsou aspoň styloví a ssrandovní, Rusové jsou uzavření, nudní a bez hranic ...
To video je silné, skoro na sdílení na fb ..

4 pan Nedostižný pan Nedostižný | Web | 26. listopadu 2013 v 17:43 | Reagovat

Je to dost silný téma a já tu zem za to odsuzuju. Rusové-přistěhovalci jsou strašně neosobní, nespolečenští a arogantní, nejsem rasisita, Vietnamci jsou aspoň srandovní a umí se chovat, Rusové - evidentně - ne.
To video je dost silný, skoro vhodný na sdílení na fb ..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama