Lost Girl

6. října 2013 v 15:56 | Říjnová |  Co mé oko shlédlo
Začala jsem psát článek, ale zjistila jsem, že to je jen snůžka snů, tak jsem ho strčila do rozepsaných, abych ho mohla za pár měsíců smazat. Tenhle týden mi začala škola a já jsem trochu znechucená naprosto vším, že mě ani nebaví dívat se na seriály. A tak čtu. Čtu povinnou četbu. Čtu fanfictions a to jsem se zapřísáhla, že je nikdy číst nebudu. Člověk míní, bůh mění. Haha. No nic, kvůli tomu tu nejsme.
(Pokud máte depku, pusťte si The Ellen Show, mě to pomohlo s mými déja vu pocity, heh.)
A pokud ji nemáte a nemáte zrovna na co koukat, protože začala škola a s tím se objěvilo spoustu času, mám tu pro vás seriál.

Jmenuje se Lost Girl, český překlad je tuším Dívka od jinud. Je to seriál s nadpřirozenými jevy, s kouzlama, čárama, vílama, vlkodlakama, sirénama, valkýrama a tak podobně, to říkám rovnou, takže pokud to nemáte rádi, tak sbohem.


Hlavní postavou je Bo. Je to sukuba. Živí se sexuální energií ostatních. Prostě jim dá pusu a vysaje je. Protože je adoptovaná, netuší, co je vlastně zač a tak prchá z města do města a nechává za sebou mrtvolky. Na to narazí spešl jednotka policistů a pochopí, o co jde. Najdou Bo a přivedou mezi sebe. Jedná se o Fae. Prostě se jim tak říká, těm nadpřirozeným bytostem, kapiš to? Podrobí ji zkoušce a ona si má vybrat mězi světlými a tmavými fae. Bo je ale rebelka a netouží po tom, být zařazená a odmítne.
Její nejlepší kamarádka Kenzi je člověk. Je to ta nejpraštěnější postava, co byste mohli najít. Roztomilá holčička, co se umí rvát hlava nehlava.
Dále tu pak Dyson, ten je, no, vlkodlak. Má obrovskou sílu a zamiluje se do Bo. Občas si něco šušká s Trickem, barmanem. Baví se o tom, že se Dyson nesmí zamilovat do Bo, má ji přece chránit. Ha! Takže oni dva vědí o Bo něco, co ona neví sama o sobě!
Dále tu pak je Lauren, roztomilá blondýnka, doktorka od světlých fae. Je člověk. Okamžitě to mezi ní a Bo zajiskří a tak Lauren Bo pomáhá, i když je to proti pravidlům, protože je nezařazená.
Bo se spolu s Kenzi dá na dráhu soukromého detektiva a bere případy, kterým nikdo nevěří nebo co jsou na první pohled žvásty. Většinou se jedná o případy fae. Často je to zavede na území temných fae, kam mají světlí vstup zakázán.
Mezi všemi těmi boji Bo odhaluje svou minuloust, zjišťuje, kdo je její matka, kdo je její dědeček, jak se ovládat a nezabíjet lidi, jak užívat svou moc.
Párkrát se nám to pěkně zamotá v milostné trojúhelníky (nebo čtyřúhelníky?).
Je tam spousta vtipu, většinou kvůli Kenzi, její ironický a sarkastický poznámky jsou prostě skvělý.
Každý díl vypráví o něčem jiným, třeba jako Čarodějky nebo různý detektivky, jen se tam proplétá dějová linka, která to spojuje v hezký celek.
První sérii jsem zhltla asi za den a nadšeně jsem se vrhla na druhou. Teď netrpělivě očekávám začátek čtvrté, což je asi za měsíc.
Snad poprví nemám nejradši hlavní postavu. Nejradši mám Kenzi. Líbí se mi její styl oblíkání, její humor, nebojácnost. A postupem času jsem si oblíbila i Tamsin, valkýru, která se objeví ve třetí serii a doufám, že ... no nic, to by byl moc velkej spoiler.

Co se mi ale hlavně líbí. Nikdo tam neřeší žádný odlišnosti. Všichni vidí, že Trick je malý, že to je liliput, ale nikdy se nikdo ani slovem nezmíní, není tam žádná narážka na jeho výšku. Všichni si ho váží, zvlášť, když se dozví, že to je Král Krve. A potom, od prvního okamžiku všichni vidí, že mezi Lauren a Bo přeskočila jiskra. Nikomu nevadí, že to je ženská, víc než to řeší fakt, že je člověk a tak by si spolu neměly nic začínat. Nikdo neřeší, jestli je někdo s holkou nebo s klukem, všechno se to bere jako ta nejpřirozenější věc pod sluncem. A to se mi líbí. Všude jinde to několikrát vypíchnout - ty seš lesba, to je špatně, bla bla. Možná to je tím, že tohle není americký seriál. Je kanadský. A za ten seriál si ode mě Kanada vysloužila spoustu plusových bodů. Respektive za "neupozorňování na menšiny".

Ups, asi jsem to přehnala s obrázkama... 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Jane Jane | E-mail | Web | 6. října 2013 v 23:13 | Reagovat

To je fajn. Vlastně už mi o tom seriálu někdo říkal, že je dobrej. A taky byl jeden z důvodů právě to, že tam ty "menšiny" tolik nehrotili a neřešili :)

2 Petra Petra | 6. října 2013 v 23:23 | Reagovat

Já viděla jen první tři díly, pak jsem na chvíli přestala, ani nevím proč. Určitě se k tomu vrátím. A i když je Bo taková kočka, já se zamilovala do Kenzi. Právě pro tu její praštěnost, s tou by mi to asi i klapalo. :-D

3 Terezka Terezka | Web | 8. října 2013 v 10:58 | Reagovat

no, zní to jako výborná pohádka na odreagování..

4 mengano mengano | E-mail | Web | 9. října 2013 v 7:18 | Reagovat

Upíři a podobné potvory nejsou zrovna moje gusto, ale "neupozorňování na menšiny" je mi velmi sympatické :-)

5 Klára Klára | Web | 21. října 2013 v 17:50 | Reagovat

Jeden z mých oblíbených seriálů...:)

6 Em Zet Em Zet | Web | 23. října 2013 v 9:49 | Reagovat

Na LG koukám už... mám dojem, že 2 roky. Nebo nejméně jeden rok. Mou nejoblíbenější postavou je bezkonkurenčně slečna Kenzi už jenom proto, že Ksenia Solo je moje nejoblíbenější herečka :-D
Je to skvělý seriál :-) Mám rozkoukanou třetí sérii... už dlouho :D Zase se k tomu někdy vrátím. :-)

7 lala lala | 28. listopadu 2013 v 13:46 | Reagovat

Kenzi je úžasná :) Je svá a praštěná. Nej seriál;)

8 DavidDriep DavidDriep | E-mail | Web | 15. listopadu 2017 v 11:37 | Reagovat

Some people, especially those running on busy daily schedules tend to use the pills to help maintain weight since they can not afford to follow all the diet programs. This is not advised. It is recommended that one seek advice from a professional in this field before using the pills. This can save one from many dangers associated with the misuse.

The diet pills should always be taken whole. Some people tend to divide the pills to serve a longer period of time. This is not advised and can lead to ineffectiveness. If it is required that one takes a complete tablet, it means that a certain amount of the ingredients are required to achieve the desired goal. It is also recommended that one does not crush the pill and dissolve it in beverages. Chemicals found in beverages have the potential of neutralizing the desired nutrients in the pill thereby leading to ineffectiveness. The best way to take the tablets is swallowing them whole with a glass of water.

The diet pills speed up the metabolic processes. This is the key factor that leads to the burning of all the fats in the body. This means that one passes out lots of urine, which subsequently leads to dehydration. It is imperative that the user take lots of water round the clock. This will help curb dehydration, which can lead to health problems. In addition to that, water offers the required medium for the function of the nutrients and elimination of the fats.

When buying the review of diet pills, it is imperative that one gets the most recommended dose. People tend to compromise the quality and effectiveness of the tablets due to the variation in cost. The low priced pills depict poor quality, which means their effectiveness is not reliable. Some have also been found to cause health problems. The dose should also be taken as recommended. Over dose will not speed up the process but rather lead to complication. This will increase risk of side effects. If the taking of the pill is forgotten, do not take more to compensate for the lost time.

The diet plan enclosed with the diet pills has also to be followed. According to the requirements, the termination of the diet must be done even with no results. This means your body is irresponsive.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama