O filmu: Die Konkurrentin

13. února 2012 v 16:00 | Říjnová |  Co mé oko shlédlo
Dala jsem se do sledování německých filmů...

Film vypráví o Katarině, manažerce jedné firmy, pracuje zde už 10 let na stejném místě, čeká na povýšení, má manžela, za kterého je vdaná 18 let a dvojčata, Nicole a Felixe, kterým je 13.
Do firmy nastoupí mladá Maria, která jí má dělat asistentku. S tím se nejprve Katarina nemůže smířit, přece jen, dělá svoji práci už dost dlouho. Po několika hádkách a neshodách nakonec odjedou společně na prezentaci jednoho projektu. Kata není schopná projekt prodat a ještě k tomu sebou sekne na záchodě, takže to Maria odprezentuje za ni. A neustále s ní flirtuje, v podstatě od začátku.
Po úspěšné prezentaci jdou slavit, začnou si tykat, baví se a Maria nakonec Katu přemluví, aby ve městě zůstaly ještě o den déle.
Nakonec se políbí, v kavárně mezi lidmi, tancují spolu, smějí se.
Jens, Katarinin manžel, ji podezřívá, že má nějakýho chlapa a přijede za ní na služební cestu. Obě ženy pozve na večeři a brzo mu všechno dojde. Následují hádky s manželem, intriky v práci, rozhodování, či zůstat s rodinou, nebo jít za srdcem, jestli to za to všechno stojí.
Nakonec se rozhodne, že stojí, odejde za Mariou, nechá se vyhodit z práce a za odstupné si založí vlastní firmu, Maria ještě chvíli zůstane a dohodí Katě zakázku, pak odejde a nechá se zaměstnat od Katariny...

Nic komplikovanýho. Ještě jsem se nerozhodla, jestli se mi to líbilo nebo ne. Chvílema jo, ale spoustu věcí mi vadilo. Nejsem schopná to hodnotit objektivně.
Tak předně, hlavní postava, Katarina, mi připomíná jednu paní. V podstatě "moji" konkurentku. Haha. To mi znechutilo celý film, i když jsem tuhle herečku (hrála šéfovou v Kobře 11) považovala vždycky za sympatickou.
A pak ten příběh...rozhodování, jestli to za to stojí, ta "aférka", ta zamilovanost. Vzdát se jistoty, dlouholetého zázemí, do toho děti... Jo, je mi to víc než blízký, i když jinak.
A pak ta Maria... facku bych jí dala! Vůbec nebyla chápavá a trpělivá -.-
Poslední dobou bych všechny fackovala, tak já radši jdu :D

Tady to máte v němčině, když si to rozkliknete, najdete to tam i s anglickými titulky. A nebo si to stáhněte na uloz.to s českýma...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama