O filmu: Love my life

8. ledna 2012 v 22:03 | Říjnová |  Co mé oko shlédlo
Zase po delší době film. Nestíhám to psát, nestíhám žít svůj život, nestíhám se učit, nestíhám nic, stresuju se, užívám si to, je mi špatně a prožívám bouřlivé období. No nic. Pusťte si film, když tam pořád sněžoprší :-)

Příběh velké lásky, bla bla bla. Japonský film podle mangy. Čekala jsem něco smutnýho, bála jsem se, že zas budu brečet. A taky, že se mi to nebude líbit. A že to bude jako všechny filmy, kdy holka poznává, že se jí nelíbí kluci, ale holky. Omyl ve všech směrech.
První scéna je v posteli, kde se probouzejí dvě dívky, Ichiko a její přítelkyně Eri, studentka práv. Ichiko se rozhodne jít s pravdou ven a říct o svém lesbickém vztahu svému otci. Všichni tři sedí u prázdného stolu, před každým stojí šálek čaje. Otec má překvapený výraz, dívky jsou plny očekávání. A vy s nimi. Otec to ale vezme překvapivě dobře, Eri se mu okamžitě zalíbí.
Ichiko pak jde na procházku se svým otcem a povídají si o předešlé události. A tak se Ichiko dozvídá, že její otec je gay a její matka byla lesba.


Příběh má spoustu epizodních příběhů, Ichiko se setkává s milenkou své matky, kterou náhodou potká na pláži, s přítelem svého otce, s dívkou, která chodí každý den do obchodu, kde Ichiko pracuje a nakonec se políbí. Svou roli tu má i její nejlepší kamarád, který je gay, který také řeší místo v životě, svou orientaci a lásku.
Eri se zmítá mezi láskou k Ichiko a touhou dokázat svému otci, že je stejně dobrá jako on a její bratr. Proto se chce stát právničkou, dokázat jim, že na to má, přestože je žena. Rozhodne se proto se s Ichiko během zkoušek nevídat, aby ji nic nerozptylovalo. Ichiko se trápí a nechápe důvody, které má Eri ke studiu, sama se chce ale stát stejně dobrou překladatelkou, jako je její otec.
Nakonec ale Ichiko dostane smsku, že ji Eri potřebuje vidět. A je to napínavé. Ichiko běží celou cestu, Eri čeká, až se rozhodne odejít a skoro se minou. Ale jenom skoro. Padnou si šťastně kolem krku a Eri předá Ichiko obálku. Je v ní její příběh, který napsala. Jmenuje se Love my life.
Film na mě udělal dojem. Líbil se mi příběh, i když jsem si na začátku říkala, co se tam asi bude dít, když jsou všichni šťastní a spokojení a žádné drama ohledně coming outu se nekoná. Bylo to ale něco netradičního, ne jako většina ostatních filmů. Trochu jsem se bála i toho, že to je japonský film, aby to nebylo jen takové naťukávání čehosi "zakázaného", ale vzhledem k yaoi a podobným věcičkám to byla hloupost. Jen mi tam chybělo trochu víc japonské kultury. Ta tam samozřejmě byla, ale možná málo. I když vlastně… asi to stačilo. Pití čaje, hůlky, zelenina, uklánění, znaky, rodina a postavení ženy. Japonsko na tom není tak, jako Čína, takže vlastně fajn:)
Určitě bych film doporučila, moc se mi líbila Ichiko, jak ji ta herečka ztvárnila. Viděla jsem se v ní. Vždycky, když měla radost, celá se rozzářila, ne jen oči, prostě celá svítila a nevydržela na místě. I to bezradné polehávání a koukání do prázdna zná asi každý.

Trailer jsem našla jen v japonštině, ale měla jsem k tomu normální český titulky :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Momonika Momonika | Web | 8. ledna 2012 v 22:39 | Reagovat

Patrí medzi moje obľúbené :) S Ichiko súhlasím :)

2 lenny lenny | Web | 9. ledna 2012 v 23:24 | Reagovat

Jsem japanofil, takže si to zařazuju do plánovaných filmů. Ale ještě předtím se podívám na Norské dřevo, protože tu knihu miluju a zrovna jsem zjistila, že podle ní natočili film. Není to sice L tématika, ale je to o životě (v Japonsku), lásce, studiu, naději...

3 Shinsuke von Wonderland Shinsuke von Wonderland | Web | 26. listopadu 2012 v 23:09 | Reagovat

Jak jsi sama řekla tak tento film mě také celkem překvapil nečekaným dějem do, kterého mě vtáhl. Jsem zvyklý, že se v eL filmech většinou charaktery vypořádávají se svojí orientací špatně a nebo okolí je nepřijímá, ale v tomto filmu přicházíme přímo k momentům kdy jsou obě ženy se sebou zcela smířené a chybí jim jen požehnání od rodičů. Propletený děj s homosexuálními rodiči Ichigo je velmi ojedinělý a setkal jsem se s ním ve filmu poprvé a zaujal mě. Rozhodně se na tento film v budoucnu podívám znovu jelikož už je to nějaký pátek co jsem ho viděl a už mi celkem začíná chybět :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama