O filmu: The world unseen

27. října 2011 v 22:31 | Říjnová |  Co mé oko shlédlo
Nějak to tu zamrzlo a zřejmě ani nerozmrzne. Na psaní nemám vůbec chuť, ne, že by nebylo o čem, ale znáte to... Tak aspoň nějaký ten film, při tom ošklivém počasí.

Tento film mi vyjel jako doporučený na IMDb na základě toho, co jsem viděla. Popis mě docela zaujal, tak jsem si říkala proč ne, zkusím to.
Příběh se odehrává v Jihoafrické republice v padesátých letech v oblasti, kterou obývají Indové. V celé zemi vládne silný apartheid (černí jsou utlačovaní bílími a barevnými). Miriam, mladá indická žena, se do Afriky přestěhovala se svým manželem po svatbě. Má dvě děti a čeká třetí. S celou rodinou se přestěhují na venkov. V nedaleké vesničce je Indická kavárna, obsluhují zde černoši, návštěvníci jsou převážně Indové. Pozoruhodné je, že kavárnu vlastní mladá emancipovaná Amina. Aminu nikdo ve městě nemá rád, jednak vlastní kavárnu, baví se s černochy, ale taky je to lesba a její vlasy jsou až moc kudrnaté na to, že je Indka...
V té době muži pro ránu nechodili daleko, zvlášť v takovýchto poměrech a tak Miriam manžel občas uhodí.
Amina pracuje na zahradě u Miriam a postupně se spolu sbližují, stávají se z nich kamarádky. Amina učí Miriam řídit, aby mohla dojíždět do vesnice a jeden den v týdnu pracovat v kavárně. V autě ovšem dojde k polibku, z čehož je Miriam značně vykolejená. Ona je teda vykolejená celou dobu, ze všech možných věcí. Ale je docela roztomilá :)
Pak dojde ještě k jedné intimnější scéně, jak už to tak bývá, Miriam je tak vyvedená z míry, že se s Aminou nebaví, ale nakonec to má vlastně happy end:)
Herečky jsou úžasný, mám je ráda, znám je z filmu I cant think straigt, o tom bych taky mohla napsat... Jsou to obě Indky a obě velicek hezké Indky, modelky, jedna bojovla myslím s rakovinou.
Uvědomuju si, že tohle je vpodstatě článek k ničemu, protože k filmu nikoho nenaláká. Protože jsem bez energie, bez fantazie (kéž by) a bez nadšení.
I když film mě nadchnul, fakt se mi moc líbil.
Tak aspoň trailer...

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Adelaine Pierce Adelaine Pierce | Web | 27. října 2011 v 22:54 | Reagovat

Páni, vypadá to dost zajímavě..

2 perlersvibere perlersvibere | Web | 27. října 2011 v 23:51 | Reagovat

Вы чё такое смотреть O_O

3 ichii. ichii. | Web | 24. června 2012 v 18:05 | Reagovat

Viděla jsem. Jak The World Unseen, tak I Can't Think Straight. Jak Sheetal, tak Lisu mám jako herečky děsně ráda a dost jim to spolu v těch filmech sluší. Prostředí obou dvou těch filmů, si myslím, že nemohlo být zvoleno líp. Takže... tleskám autorům scénáře, režisérům... atd. atd. =D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama