O filmu: Jen proto, že jsme jiní

10. května 2011 v 19:07 | Říjnová |  Co mé oko shlédlo
…nemůžeme mít dítě, nabízí se dodat. Film plný dějových zvratů a nečekaných obratů, který vás bude bavit. Film, který ukazuje gaye jako normální chlapi, žádný šampónky v růžových tričkách se šišlavým přízvukem.
Odehrává se v hlavním městě Francie, Paříži. Manuel a Philippe tvoří pár už dlouho a jsou spolu šťastni, Mannymu ale stejně něco chybí. Chtěl by totiž dítě. Je dětský pediatr a s dětmi se tak setkává denně a čím dál víc si uvědomuje svou touhu být tátou. Naproti tomu Philippe dítě nechce, podle něj to je proti přírodě. Tyto rozdílné názory zapříčiní rozchod.


Mannuel se ale svého snu nevzdává a hledá vhodnou matku mezi lesbičkami, žádný pár ale nevyhovuje jeho představám o společné výchově dětí.
Nakonec se rozhodne kontaktovat Argentinku Finu bez povolení k pobytu, se kterou se seznámil při malé autonehodě.
Nabídne jí výměnný obchod - on si ji vezme, aby dostala papíry a ona mu za to odnese dítě. Chrstla mu pití do obličeje a odešla.
Uběhlo pár dní a Finu zadržela policie. Vymyslela si lež, že bydlí u Mannuela a budou se brát. Nakonec se spolu skamarádili a našli si k sobě cestu.
Fina se rozmyslela a nabídla Mannymu, že mu dítě odnosí, protože on bude opravdu skvělý táta.
Zdálo by se, že může nastat happy end. Ale nemůže. Mannuel je neplodný. Nakonec se rozhodně požádat o sperma Philippa. Ten ho nejprve pošle do háje, ale později si to rozmyslí.
Ani ve chvíli, kdy Fina konečně otěhotní, není vše ideální. Během té doby se totiž do Mannuela zamilovala a, navzdory jeho orientaci, se spolu vyspali.
Před oltářem to vypadá, že si ho dokonce nevezme. Strašně se naštve, když zjistí, že Mannuel šel v jejich svatební noc za Philippem a rozhodne se odejít. Před odchodem navštívila gynekoložku, což v divákovi vyvolá dojem, že chtěla jít na potrat.
Za devět měsíců se ale ozve telefon a Fina volá z porodnice. U porodu jsou oba tatínkové, Philippe i Mannuel a z malé holčičky jsou nadšení.
Chudák Fina je z pohlednu na ně dost smutná a není se čemu divit. Při odchodu z porodnice jim dítě dá a odejde si po svém, na Mannuelovi si vynutí slib, že ji nebude hledat, že vyhledá ona jeho. Je pro ni hodně těžké dítě opustit, i když podle jejích slov by se o něj nedokázala postarat.
Následuje několik dalších scén, kdy můžeme sledovat, jak jsou oba tatínkové z miminka nadšení a Phillipe, který dítě razantně odmítal, se strachuje ještě víc než Mannuel.
Musí to mít ale šťastný konec, to by přece jinak nešlo :)
Oba tatínci jsou s mimčem na procházce a co se nestane, náhodou potkají maminku. Ta je prvně v šoku, ale pak se na ně usměje.

Nedá se říct, že by mě film nějak nadchl, ale líbil se mi. Mám ráda filmy s LGB tematikou, protože to je něco jiného, i když jde taky o lásku, není tam ten klasický vzorec amerických filmů. Není to romantická slátanina, je to romantické drama, což je mnohem lepší. Trocha napětí. I když si říkáte, že to přece musí skončit dobře, celý film všechno nasvědčuje tomu, že to tak neskončí.
A navíc, Francie dělá dobré filmy.
Comme les autres - Jako jiní [kom lezótr]

Na film mě přivedla Abigeil.
Asi bych měla na ty filmy zřídit samostatnou rubriku :D

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Fabiana Fabiana | E-mail | Web | 10. května 2011 v 20:02 | Reagovat

Celý popis filmu zní hodně lákavě, budu ho muset pustit bratranci :) Bude se mu to líbit, mně taky. děkuji za tip :)

2 Sába Sába | 10. května 2011 v 20:05 | Reagovat

Ahoj, máš velmi zajímavý blog. První, co jsem viděla a hrozně mě zaujalo je ,,Kdo jsem" v menu. Pobavilo mě to :-). A tvoje články... jsou nepopsatelné. Líbí se mi tvoje názory 8-). Jen co bych ,,vypichol" je, že máš stránku moc posunutou doprava a nejde celá vidět :-). Jinak super blogís ;-)

3 Říjnová Říjnová | Web | 10. května 2011 v 20:13 | Reagovat

[1]: Jsem potěšena:)

[2]: Nic vypichovat nemusíš, máš malý rozlišení. Já to vidím správně:)

4 abigeils abigeils | 10. května 2011 v 20:37 | Reagovat

miluju tem film, měla bych na něj znovu kouknou ♥

5 Bloud. Well bloud. Bloud. Well bloud. | Web | 10. května 2011 v 23:31 | Reagovat

Na podobnou notu - The Kids Are Allright

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama