Mimo realitu

2. srpna 2010 v 10:00 | Říjnová |  Jenny,holka bláznivá
Nemá to NIC společného s předchozí částí!!!

Promiň.
A promiň.

"Já ten váš vztah nechápu…"
Jenny seděla zamyšleně v posteli, sluchátka na uších a pořád dokola si přehrávala tuhle větu.
Pondělí, Ona byla u nich na návštěvě, protože ji s mamkou pozvaly, aby se podívala na nový byt. Večer ubíhal, něco vypily a mamka zničehonic vznesla tuhle otázku. Jenny se jen pousmála a už už se nadechovala a chtěla říct, že ona mu taky nerozumí, pak si to ale rozmyslela. Usoudila, že by to nic dobrého nepřineslo. Kdyby řekla, že tomu vztahu nerozumí, znamenalo by to, že doufá, nebo že si myslí, že jde, nebo by mohlo jít o něco víc. A to by nevypadalo dobře, alespoň ne před mamkou.
Ale Ona na to taky nic neřekla. Ani slovo! Jen se usmála a zkoumala vzor na křesle. Jenny čekala, doufala, že něco řekne, něco, podle čeho by pochopila. Přála si, aby aspoň jednou porušila tu svou zásadu, že o svém soukromí nemluví. Ale co by řekla? Mlčela i přes to, že se jí mamka snažila rozmluvit tím, že ona sama měla se svými studenty různé kamarádské vztahy. Ani tentokrát neuspěla. Bylo to teda něco víc než kamarádský vztah? Pokud neodpověděla, znamená to, že ten vztah taky nechápe? Že si není jistá, jestli se skutečně jedná jen o čistě kamarádský vztah a nic víc?

Ani nic víc neškodného? Protože, tím si Jenny byla jistá nebo alespoň chtěla být, kdyby ten vztah chápala, řekla by, že se jedná o čistě kamarádský vztah a nic víc, na tom přeci není nic špatného. Nebo to chápe, že tam je "něco víc" než jen kamarádství a nemohla proto nic říct? Jen se tajuplně usmívat svým úsměvem, jako když nechtěla o něčem mluvit…
A co když si to všechno jen namlouvala? Co když to všechno byla jen činnost, jak zaměstnat znuděný mozek, přinutit ho k nějaké aktivitě a trénovat svoji bujnou fantazii, dělat z komára velblouda, vařit z vody? I to je možné.
Co když ta "zatracená" holka má pravdu? Co když to, co napsala, je pravda?
"Ale třeba když neřekla nic na to, že mamka nechápe váš vztah, tak to mohlo znamenat pouze to, že to nechtěla rozebírat před mamkou. Zkus si představit, kdyby před ní řekla, že je to úplně normální kamarádský vztah, teda z její strany. Jak by ti bylo? Podle mě tuší, jak je to s tebou a záleží jí na tobě a nechce tě ranit, hlavně ne před někým dalším."
Zkoušela si to představit. Různé scénáře.
Mohla se zarazit, mohlo ji píchnout u srdce a mohla se snažit předstírat, že tak to přece je, jasně že jo, co taky jiného. A po pár minutách, až by se zase diskuze stočila někam jinam, odejít do svého pokoje a tam sedět, zírat před sebe a zoufale se snažit vytlačit ze sebe slzu, aby se jí ulevilo. Pak by se vrátila zpátky, aby to nebylo divné a na otázku, kam zmizela, by odpověděla, že nikam. Na Ni by se ani nepodívala a jen by tiše seděla na pohovce, srkala svoje šampaňské a nenápadně ji pozorovala, možná vyčítavým pohledem.
Byla tu i jiná možnost. Mohla se zarazit a mohla se tvářit, že to tak přece je, jasně že jo, co taky jiného. Dál by tam seděla, poslouchala, jak plyne konverzace, občas by něco řekla a při tom přemýšlela o té předchozí, pro ni důležité, konverzaci. Za chvíli by jí asi došlo, co bylo vlastně vyřčeno a sevřelo by se jí srdce. A pokračovalo by se podle předchozího scénáře.
Nebo by taky bylo všechno v pohodě, seděla by tam, povídala si a všechno by jí došlo, až by Ona odešla, až by zůstala sedět sama ve svém pokoji, při chabém světle, s očima upřenýma na monitor počítače.
Všechny scénáře byly scestné. Nezachovala by se ani podle jednoho z nich. Byla by to kombinace všech tří. Nedovedla si představit, jak by to vypadalo. Ale možná by byl ještě jiný scénář. Jenny nebyla schopna předvídat své chování.
Ale přivádí ji to k úvaze, jak by se zachovala, kdyby jí to řekla o samotě? Když by byly někde samy a Ona by řekla něco jako: "Sorry Jenny, ale jsi pro mě kámoška, nic víc. A jak ses měla o víkendu?" Jasně, naprosto mimo. Ať by to řekla v soukromí nebo před padesáti lidmi, Jenny stejně věděla, že by se jí udělal v krku knedlík a zmohla by se maximálně na chabý úsměv a přikývnutí. Ale ne na žádnou hlásku, pokud nechtěla, aby to znělo jako zakvičení.
Ale Jenny věděla, co chce. Vlastně ani nechtěla nějaký milostný vztah. Stačil jí ten kamarádský. Ale ten jejich kamarádský, se spoustou dvojsmyslů, rejpáním, mrkáním, s upřenými pohledy, přehnanou péčí a snad i s tím nezájmem, který byl ve skutečnosti jen špatně zvolený takt.
Vlastně, i kdyby ta holčina měla pravdu, co by se změnilo? Nic. Pokud to všechno Ona tuší, nemělo by to nic změnit na jejím chování. Teoreticky, i kdyby si tohle myslela, i kdyby se tohle stalo, chovala by se stejně, jako předtím.
Jenže, opravdu se člověk, který ví, že vám není lhostejný, ale nemá o vás zájem, bude chovat takhle? Řekněme až koketně?
Stejně to nemá cenu. Jenny si sundala sluchátka, lehla si do měkkých polštářů a zavřela oči. Ať řekne kdokoliv cokoliv, ona si to vždycky přetvoří tak, aby se jí to hodilo, aby se jí to líbilo.
Vždycky si tvrdohlavě stála za svým a neuznala chybu. Ale stejně jsou všechny tyhle úvahy k ničemu a nemají žádný smysl. Nic se tím nevyřeší.
Pomalu se propadala do říše snů.

Pokud chcete vědět, o čem se zpívá v písničce, našla jsem na jednom blogu jakýsi překlad, můžete skouknout tady.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Tanya ♥ Tanya ♥ | Web | 3. srpna 2010 v 11:56 | Reagovat

To je zvláštní číst to teď, příjde mi to, jako bych to četla hodně z dálky...
Sem zvědavá, jak se to bude vyvíjet, i když možná tuším..?

2 Motajika Motajika | Web | 9. srpna 2010 v 22:32 | Reagovat

Aaaaah Te Amo♥ Tu písničku žeru už hned od prvního poslechu ♥ No Jenny je v opravdu zapeklité situaci.. Já teda vůbec nemám tušení co by mohlo být dál, každá další část mě překvapuje :-) Což je podle mě moc dobře :-) Jen tak dál Říjnová ;-)  :-)

3 Bastett Bastett | Web | 9. května 2011 v 16:06 | Reagovat

Píšeš úžasným způsobem. Je to tak osobní. Spíš o pocitech než o příběhu. A takovéhle povídky miluji.
A jen tak mimochodem i přestože nejsem na pop tak jsem s písničku pustila. A zarazilo mě, že mi vyšla naprosto přesně. Ve chvíli kdy doznívaly poslední akordy jsem dočítala.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama