Láska na první pohled

22. dubna 2010 v 18:27 | Říjnová |  Ke kávě, k pivu, k panáku. Prostě delší čtení
Jsem ve velkém časovém presu. No, spíš bych měla být, měla bych se učit, a hodně. 
Das Abi schon klopft...
Proto pořád vyhrabávám další a další starší povídky a básničky. Chystám se napsat další část Jenny, mám to v hlavě, mělo by to být drama...

Tahle povídka je o kamarádkách, focení a tak:) Postavy jsou Sasha a Kate. Pořád ještě se mi ty jména líbí. Překvapivě. 
tak se začtěte do příběhu o dvou kamarádkách:)

----------

"Skvělý! Teď ze strany!" Sasha byla profesionální fotografka, která fotila pro jednu módní řetězec. Zrovna fotila Kate. Pro tu to bylo poprvé. Sháněla brigádu a naskytla se jí tahle příležitost. Proč toho nevyužít. Focení nebrala jako práci ale zábavu a když za to dostane zaplaceno, proč ne. Navíc se Sashou to byla ještě větší zábava. Po první hodině sis tykaly, obě měli pocit, že znají snad věčně. Každá ale byla jiná. Sasha byla krásná na první pohled, místo očí měla čokoládové korálky, výrazné, pravidelné rty, které sváděli k polibku. Pleť měla světlou a jemnou, obličej jí lemují hnědé vlasy, pramen jí při zvonivém smíchu občas spadne do obličeje. Kypěla sebevědomím a optimismem. Podle Kate by to mělo být naopak, Sasha jako modelka a ona jako fotografka. Kate měla také tmavé oči, trochu podmanivé, vlasy často střídaly barvu, takže při správném nasvícení se z hnědé stala červená. Nerovnosti pleti zakrývala tenkou vrstvou make-upu. To, co z krásy ztratila na obličeji, to jí Bůh přidal na postavě. Odjakživa byla štíhlá, ale povedlo se jí si postavu "vymodelovat" do svůdných tvarů. Oproti Sashe nebyla tak seběvědomá, ze začátku je hodně stydlivá. Když si měla poprvé stoupnout před objektiv, připadala si jako dřevo.
"To je fuk, uvolni se, o nic nejde. Každý má poprvý trému"! Snažila se jí tenkrát uklidnit Sasha.
To víš že jo. A budu vypadat jako koza! Myslela si Kate.
"Ukaž, pomůžu ti." Sasha položila foťák na židli a šla ke Kate.
"Stoupni si trochu bokem," opatrně ji chytla za boky a trochu ji pootočila, "zvedni hlavu, usměj se," chytla ji bradu a pootočila ji. Při tom se jí podívala do očí. Ten pohled netrval moc dlouho, ale obě měly pocit, jakoby to byla věčnost.
born-in-october.blog.cz


A jakoby přeskočila jiskra. Sasha ucukla rukou, kterou tak trochu zapomněla na Katiině tváři. Tý už v hlavě vířilo spoustu myšlenek. Sasha se jí líbila, ale... Nikdy by jí nenapadlo... Navíc je to holka! A ona přece - Ale z jejího pohledu měla pocit ... jako ... jakoby se jí líbila ...? Ne, to zní divně. Na čas to pustila z hlavy. Věnovala se bleskům foťáku. Ve vzduchu ale bylo cítit napětí. Přemýšlela, jak prolomit to ticho. Chtěla se Sashi zeptat, jestli už je přirozenější nebo něco takovýho, ale netroufla si. Zajímavé je, že Sashe bloudily hlavou skoro stejné myšlenky. Nebyla na holky, ale Kate se jí líbila. Byla přirozená, chovala se přátelsky a ne jako všechny ty namyšlené blondýny, co se tady střídaly jako na běžícím pásu.
Při tom, jak byly zamyšlené a prohodily jen pár nezbytných slov si ani jedna nevšimla, že už utekl čas, který měly na focení vymezený. Když Kate před odchodem ukázala fotky šéfovy, byl nadšený.
"To je skvělý! Bereme tě!"
Za začátku Kate chodila na focení jednou týdně, pak začala chodit dvakrát týdně. Bavilo jí to. Těšila se na Sashu, že ji zase uvidí, ale taky, že si s ní popovídá. Občas jedna nebo druhá předstírala náhodný dotek při podávání fotek nebo úpravě vlasů. Sasha totiž fungovala i jako stylistka. Když se náhodou jejich pohledy střetly, překypovaly touhou. Ale ani jedna nevěděla, po čem ta touha je.
Teď tam Kate stála skoro jako profesionální modelka. Už se jí párkrát stalo, že ji v autobuse oslovil nějaký kluk, který předtím koukal na leták, co visel nad její hlavou.
"To by pro dnešek stačilo," řekla Sasha a usmála se.
"Fakt?" zvedla oči Kate a podívala se na ni.
"Jasně, že tebe bych fotila ráda, ale už je osm."
Takhle se spolu bavily pořád. Spíš jako by spolu flirtovaly. Občas prohodily i nějaký dvojsmysl. Prostě jako starý kámošky. Na rozloučenou jí cvakla foťákem před obličejem a koketně jí zamávala. Pak se zarazila: "Dej mi svůj mail, pošlu ti nějaký fotky."
Další den Kate nedočkavě kontrolovala svůj mail každou volnou chvíli. Byla mrzutá, pořád nic. Večer se konečně dočkala. Text žádnej, jen v příloze byla jedna fotka. Jedna z nejhezčích. Sasha jí přesto trochu upravila. Na hlavu jí přidala korunku. Bylo na ní napsáno "Miss". Pod tím, už malinkým písmem, bylo napsáno "of". Na dalším řádku bylo něco, co vypadalo jako tři tečky, ale při velké fantazii to mohlo vypadat jako slovo. Kate si fotku vytiskla a pověsila si ji nad postel.
Za dva dny naklusala do ateliéru jako sluníčko, ale když říkala Sashe "Ahoj", trochu se začervenala. Oběma to moc slušelo. Bylo léto, venku teplo takže byla u obou vidět dokonale opálená kůže.
"Dneska jsou na řadě plavky," oznámila Sasha, když si trochu poklábosily.
"Néé! To mi nemůžeš udělat! Víš, jak se stydím!"
"Jó, já si to nevymyslela. Já jenom fotím. Asi se šéfovi líbíš," rozesmála se. A vlastně proč ne, jseš pěkná holka," při tom se Sasha trochu začervenala.
"Ale nekecej, jseš hezčí než já." Vrátila jí to Kate.
"Tak se mazej převlíct," vysvobodila se Sasha z rozpaků.
Po několika fotkách Sasha rozhodla, že si musí sundat tu sukni, co na plavky navlíkla. Kate protestovala ale Sasha se nedala.
"Tak aspoň tohle," jemně jí sukni na jedné straně stáhla trochu níž, aby bylo vidět, že ty plavky mají i spodek. Jako by přeskočilo několik jisker naráz. Sasha zvedla ruku ale v poslední chvíli se zarazila a upravila Kate vlasy. Hleděli si u toho do očí. Kate pomalu zvedla ruku a nesměle pohladila Sashu po tváři. Ta se naklonila a jemně Kate políbila. S tou jako by se zhoupla podlaha. Prostoupil jí pocit radosti ale taky sebevědomí. Chytila Sashu za pas, přitáhla si jí k sobě a polibek jí oplatila a obkroužila její rty jazykem.
Když se nabažila jedna druhé, odtrhly se od sebe a Sasha řekla: "Dneska už z focení asi nic nebude co? Tak půjdem na zmrzku ne?"
"Jasně," souhlasila Kate. Rychle se převlíkla a pak, ruku v ruce, jako dvojčata, vyšly z ateliéru.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Christine.blog Christine.blog | E-mail | Web | 29. dubna 2010 v 12:34 | Reagovat

Skvělej blog! :-)

2 momonika momonika | Web | 16. června 2010 v 20:22 | Reagovat

júú, to bolo krásne! :)

3 Mami Mami | Web | 27. července 2010 v 23:52 | Reagovat

Píšeš moc hezky, čtivě.

4 Mami Mami | Web | 28. července 2010 v 0:49 | Reagovat

Kvalitní a pěkné věci si přečtu ráda. Mimichodem, to o čem píšeš je naprosto přirozená věc. Všechny ty představy, experimentování s láskou, tajemná pouta k osobám stejného pohlaví, to vše je normální a patří do citového vývoje jedince. Není dobré to potlačovat, ale naopak nechat tomu volný průběh a hledat sebe sama. Zkoušet a najít, co je to pravé. Někdo to najde po ukončení puberty a někdo nikdy a hledá celý život.

5 Mami Mami | Web | 28. července 2010 v 2:35 | Reagovat

Já myslím, že říkám pořád to samé. Možná, že to z textu tak nevyznělo, ale domnívám se stejně jako renomovaní psychologové, že homosexuální reaktivita v různé míře je vlastní většině lidí, třebaže u většiny jen jako nedominantní vlastnost. Záleží na prostředí, předchozích negativních či pozitivních zkušenostech s partenry atd. Dnes stačí málo a člověk přejde na tu nebo onu stranu. No a v tom je právě ten problém, komunikace s osobami opačného pohlaví je dosti složitá, náročná, protože muži a ženy jsou odlišní, často si vzájemně nerozumí, mají jiné potřeby, sss touhy.

Opravdu homosexuální od narození, neříkám geneticky, protože žádný takový gen nebyl dosud rozpoznán, je jen malinkaté procento dnešních párů, spíše transexuálů. Což není Sashi a Kate případ. Jsou to krásné ženy a jsou na to hrdé. Myslím, že si budou rozumět :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama